PiS - konstytucja 2010.pdf

czwartek, 10 lipca 2014

Wróg i zdrajca według KaczyńskiegoAndrzej Saramonowicz

Porozmawiajmy o faktach. Tym wszystkim, którzy wierzą w nieomylność prezesa Jarosława Kaczyńskiego i trafność jego wyborów politycznych, oraz tym wszystkim, którym marzy się jego rząd składający się z fachowców i właściwie dobranych ludzi, chciałbym przypomnieć kilka danych
W dniu zaprzysiężenia 14 lipca 2006 r. w rządzie premiera Kaczyńskiego znaleźli się:

1. Ludwik Dorn - wiceprezes Rady Ministrów, minister spraw wewnętrznych i administracji - DZIŚ WRÓG, ZDRAJCA i RENEGAT

2. Roman Giertych - wiceprezes Rady Ministrów, minister edukacji narodowej - DZIŚ WRÓG, ZDRAJCA i RENEGAT

3. Andrzej Lepper - wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi - WRÓG, KTÓREGO CBA OSKARŻYŁO O PRZESTĘPSTWO

4. Radosław Sikorski - minister obrony narodowej - DZIŚ WRÓG, ZDRAJCA i RENEGAT

5. Zbigniew Ziobro (PiS) - minister sprawiedliwości, prokurator generalny - DZIŚ WRÓG, ZDRAJCA i RENEGAT

Wychodzi zatem, że wszyscy wicepremierzy, którzy weszli w skład rządu Kaczyńskiego, okazali się "błędną nominacją", a mylne decyzje obsadowe dotyczyły najważniejszych ministerstw: MSWiA, MEN, Rolnictwa, MON, Sprawiedliwości.

Jakby to powiedział sam prezes Kaczyński - gdyby nie chodziło o niego - to niebywały w dziejach światowej polityki przykład niesłychanej niekompetencji premiera.

Jedźmy dalej:

W trakcie urzędowania gabinetu premiera Kaczyńskiego doszło do korekt w składzie Rady Ministrów i w dniu dymisji 5 listopada 2007 r. (a więc w zaledwie rok i cztery miesiące później) były w niej takie osoby:

1. Joanna Kluzik-Rostkowska - minister pracy i polityki społecznej - DZIŚ WRÓG, ZDRAJCA i RENEGAT

2. W międzyczasie - po usunięciu ze stanowiska ministra spraw wewnętrznych WROGA, ZDRAJCY i RENEGATA Ludwika Dorna - na to stanowisko został powołany (8 lutego 2007 r.) Janusz Kaczmarek, by po zaledwie sześciu miesiącach (8 sierpnia 2007 r.) okazać się WROGIEM, ZDRAJCĄ i RENEGATEM i stracić stanowisko.

Pomijam to, że wcześniej premierem rządu, w którym PiS miał większość, był Kazimierz Marcinkiewicz - DZIŚ WRÓG, ZDRAJCA i RENEGAT

Tak właśnie - w zestawieniu z faktami - wygląda polityczna kompetencja prezesa PiS, który marzy, bo po raz kolejny zostać premierem Rzeczypospolitej Polskiej.

PS Określenia WRÓG, ZDRAJCA i RENEGAT nie odpowiadają moim poglądom na działalność ww. osób, są jedynie próbą wejścia w poetykę i styl używane przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości i jego politycznych współpracowników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz